Schronisko PTTK na Przegibku
Kontakt

(33) 864-41-39
(+48) 504 148 358

Adres e-mail
schroniskoprzegibek@onet.eu

Aktualności na
facebooku

Adres:
Schronisko PTTK na Przegibku

Rycerka Górna 401

34-370 Rajcza

Mapa

Rozkład jazdy Busów
Przystanek Rycerka Kolonia


Szlaki

Z Rycerki Górnej-Kolonii szlakiem , do góry 1h  15' ;  w dół 50'


Szlak zielony rozpoczyna się w Rycerce Górnej-Kolonia na ostatnim przystanku PKS. Przez kilkaset metrów wiedzie razem z żółtym szlakiem, który prowadzi na Wielką Raczę, by później odbić w lewo.

Najpierw idziemy drogą, z której to skręcamy w lewo do góry w las. Teraz szlak wiedzie trawersem zbocza Bendoszki Wielkiej, co raz przeplatając się z leśną drogą, którą miejscowi drwale zworzą drzewo na dół. W tych właśnie miejscach zazwyczaj jest sporo błota, głównie po obfitszych opadach deszczu, więc przydałyby się tu wysokie buty.

Do schroniska dochodzimy niejako od tyłu, razem z czarnym szlakiem prowadzacym z Bendoszki Wielkiej, który dochodzi na kilkdziesiąt metrów przed nim.

Wychodzenie tym szlakiem jest zdecydowanie najszybsze i najwygodniejsze ze wszystkich pozostałych. Bez problemów każdy wyjdzie na górę, może jedynie w kilku miejscach jest moment większego podejścia, ale z pewnością nikomu nie sprawi ono problemu. Dodatkowym atutem jest dogodny dojazd pod sam szlak i niedługi czas wychodznia czy schodzenia.

« powrót
www.przegibek.pttk.pl
Copyright (c) by Przegibek