Schronisko PTTK na Przegibku
Kontakt

(33) 864-41-39
(+48) 504 148 358

Adres e-mail
schroniskoprzegibek@onet.eu

Aktualności na
facebooku

Adres:
Schronisko PTTK na Przegibku

Rycerka Górna 401

34-370 Rajcza

Mapa

Rozkład jazdy Busów
Przystanek Rycerka Kolonia


Szlaki

Z Rycerki Dolnej-Słowianki szlakiem , dalej , do góry 2h  15' ;  w dół 2h


Szlak niebieski rozpoczyna się na przystanku PKS w Rycerce Dolnej-Słowianki, w mie-jscu przecięcia się z czarnym szlakiem wiodącym z Soli do schroniska na Przegibku.

Początkowo szlak jest niezwykle monotonny, gdyż wiedzie do drodze asfaltowej ok. 8 km, a jak wiemy chodzenie po niej nie należy do przyjemności. Po niecałej godzinie szlak niebieski w lewo odbija na Młodą Horę. Równocześnie zaczyna się szlak zielony, który za kilkaset metrów będzie odbijał, tyle że w prawo.

Idziemy teraz łagodnie trawersując zbocze Bendoszki Wielkiej. W większości trasa wiedzie po kamieniach i jest dość szeroka więc bardzo przyjemnie się nią wychodzi. Tym bardziej, że wysokie drzewa i liczne strumyki umilają nam co krok cały szlak. Do schroniska dochodzimi z jego lewej strony.

Szlak ten jest również bardzo łatwy, tak że z pewnością nikomu nie sprawi kłopotów, lecz na jego niekorzyść przemawia właśnie droga asfatlowa, po której musimy przejść, bo autobusy kursowe i busy prywatne tędy nie kursują (chyba, że wszyscy pasażerowie jadą pod ten szlak, a i tak będzie trzeba dogadać się z kierowcą), a na złapanie "okazji" są nikłe szanse.

« powrót
www.przegibek.pttk.pl
Copyright (c) by Przegibek