Schronisko PTTK na Przegibku
Kontakt

(33) 864-41-39
(+48) 504 148 358

Adres e-mail
schroniskoprzegibek@onet.eu

Aktualności na
facebooku

Adres:
Schronisko PTTK na Przegibku

Rycerka Górna 401

34-370 Rajcza

Mapa

Rozkład jazdy Busów
Przystanek Rycerka Kolonia


Szlaki

Z Rycerki Dolnej-Słowianki szlakiem , do góry 3h ;  w dół 3 h


Szlak czarny rozpoczyna się na stacji PKP w Soli i przechodzi przez Łysicę, lecz najlepiej rozpocząć wychodzenie już po drugiej stronie góry, w Rycerce Dolnej-Słowianki na rzystanku PKS. Tam również ma swój początek niebieski szlak prowadzący do schroniska na Młodej Horze czy na Przełęczy Przegibek.

Początkowo idziemy przez zabudowania gospodarcze, mijamy kilka polanek by po kilkunastu minutach wejść w las. Szlak wiedzie stokiem Praszywki Wielkiej, na której znajduję się polana z bardzo dobrym punktem widokowym. Podejście do najłatwiejszych nie należy ale też nie stwarza większych trudności. Z Praszywki dość stromo schodzimy na Przełęcz Przysłop Potócki, gdzie znajduje się bacówka i stodoła, służąca wypasaniu owiec na pobliskich łąkach.

Szlak następnie wznosi się omijając trawersem Praszywkę Małą i po kolejnych kilkunasu minutach ostro w górę wiedzie po kamieniach. Po wyjściu z lasu prowadzi polanką, na szczycie której znajduję się krzyż postawiony przez okolicznych parafian z okazji 2000-lecia chrześcijaństwa. Tym samym zdobywa Bendoszkę Wielką. Teraz pozostaje nam już 10 minutowe zejście kamienistą drogą do schroniska na Przełęczy Przegibek.

Jest to bardzo ciekawy szlak z przepięknymi panoramami na okoliczne góry. Z pewno-ścią warty polecenia dla osób z nieco lepszą kondycją, by długość szlaku nie przyćmiła jego jakości.

« powrót
www.przegibek.pttk.pl
Copyright (c) by Przegibek