Schronisko PTTK na Przegibku
Kontakt

(33) 864-41-39
(+48) 504 148 358

Adres e-mail
schroniskoprzegibek@onet.eu

Aktualności na
facebooku

Adres:
Schronisko PTTK na Przegibku

Rycerka Górna 401

34-370 Rajcza

Mapa

Rozkład jazdy Busów
Przystanek Rycerka Kolonia


Szlaki

Szlak , dalej na Wielką Raczę, do góry 3h  15' ;  w dół 3h


Spod schroniska szlakiem czarnym schodzimy bezpośrednio na Przełęcz Przegibek i dalej dochodzimy do rozwidlenia szlaków, gdzie w lewo niebieski i czerwony prowadzi na Wielką Rycerzową a w prawo na Wielką Raczę, dokąd zmierzamy.

Szlak czerwony przez kilkanaście minut bardzo spokojnie wznosi się trawersując zbocze Bani i dochodzi do Przełęczy Pod Banią, gdzie znajduje się turystyczne przejście graniczne. Następnie kamienistą drogą zdobywa Kikulę i później poprzez las mija większe czy mniejsze polanki, z których roztaczają się wspaniałe panoramy na pobliskie wzgórza.

Po około dwóch godzinach dochodzi do kolejnego turystycznego przejścia granicznego na Przełęczy Śrubita. Do tej pory raczej nie pokonujemy większych podejść i raczej szlak spokojnie prowadził nas aż dotąd. Teraz zaczyna się zdobywanie wysokości i końcowe podejście na Wielką Raczę co nie zajmie nam więcej niż 1 godzinę. Trasa szlaku będzie prowadzić teraz poprzez coraz to większe polany, z których w większości roztaczają się widoki na polską część Beskidów.

Już pod koniec naszego szlaku z prawej strony dochodzi żółty szlak z Rycerki Górnej-Kolonii. Stąd już tylko kilka minut do schroniska. Powyżej niego znajduje się punkt widokowy, na którym postawiono duży talerz, na którym wskazane są liniami wierzchołki widzianych szczytów.

Szlak jest nie jest trudny i nikt nie powinien mieć z nim większych problemów. Polecam go również na wycieczkę rowerem, gdyż posiada wiele dobrych zjazdów a podjazdy w większości nie należą do specjalnie trudnych.

« powrót
www.przegibek.pttk.pl
Copyright (c) by Przegibek