Schronisko PTTK na Przegibku
Kontakt

(33) 864-41-39
(+48) 504 148 358

Adres e-mail
schroniskoprzegibek@onet.eu

Aktualności na
facebooku

Adres:
Schronisko PTTK na Przegibku

Rycerka Górna 401

34-370 Rajcza

Mapa

Rozkład jazdy Busów
Przystanek Rycerka Kolonia


Szlaki

Szlak  , dalej na Wielką Rycerzową, do góry 1h  45' ; w dół 1h 30'


Najpierw szlakiem czarnym dochodzimy do rozwidlenia szlaków, gdzie czerwony w pra-wo prowadzi na Wielką Raczę a w lewo niebieski i czerwony na Wielką Rycerzową.

Skręcamy w lewo i idziemy kilka minut w towarzystwie czerwonego szlaku, który to skręca w prawo do góry. Nasz niebieski szlak długo trawersuje zbocze Bani i Majowa nie dostarczając żadnych trudności. Praktycznie cały czas trasa szlaku delikatnie się wznosi aż do dojścia do rezerwatu Dziobaki.

Tam czeka nas pierwsze z dwóch poważnych podejść. Szlak skręca pod kątem 900 w prawo i dość ostro pnie się w górę. Po 15-20 minutach ponownie przechodzi w łagodny trawers.

Drugie podejście podobne do pierwszego czeka nas już pod koniec szlaku. Za nim to do Przełęczy pod Rycerzową jest już tylko ok. 20 minut. Po nim z prawej strony dołącza do nas szlak narciarski.

Będąc już na przełęczy pozostaje nam do wyboru, czy schodzimy do schroniska czy wychodzimy na wierzchołek Rycerzowej (5-10 minut).

Szlak w większości jest bardzo spokojny i tylko te dwa podejścia należą do trudnych na całej jego długości. Pominąć ich nie sposób ale przecież góry do nie zawody i spokojnie można co kilka minut zrobić odpoczynek.

« powrót
www.przegibek.pttk.pl
Copyright (c) by Przegibek