Schronisko PTTK na Przegibku
Kontakt

(33) 864-41-39
(+48) 504 148 358

Adres e-mail
schroniskoprzegibek@onet.eu

Aktualności na
facebooku

Adres:
Schronisko PTTK na Przegibku

Rycerka Górna 401

34-370 Rajcza

Mapa

Rozkład jazdy Busów
Przystanek Rycerka Kolonia


Szlaki

Szlak , dalej na Wielką Rycerzową, do góry 1h 45' ; w dół 1h 30'


Najpierw szlakiem czarnym dochodzimy do rozwidlenia szlaków, gdzie czerwony w pra-wo prowadzi na Wielką Raczę a w lewo niebieski i czerwony na Wielką Rycerzową.

Nastęnie skręcamy w lewo i idąc kilka minut wraz z niebieskim szlakiem skręcamy w prawo do góry. Wznosimy się szeroką i równą drogą omijając szczyt Bani. Teraz dość kamienistym szlakiem schodzimy kilka metrów by ponownie wchodząc ominąć wierzchołek Majowa. Będąc już w najwyższym punkcie tego odcinka trasy polecam zejść nieco ze szlaku na prawo na niebieski szlak słowacki, gdyż w tym miejscu roztacza się wspaniała panorama na Wielką Rycerzową z lewej po Małą Fatrę na wprost.

Dalsza część szlaku wiedzie pośród drzew wąską ścieżką. Dopiero gdy zaczyna się właściwe podejście na Wielką Rycerzową szlak się rozszerza. Po kilkunastu minutach skręcamy w prawo dołączając do niebieskiego szlaku słowackiego. I tu zaczynają się schody (dosłownie). Przed nami dwa duże progi skalne. Przejście ich polecam Waszej wyobraźni, ja zawsze idę kamieniami, króre prawie zawsze są mokre i śliskie, więc trzeba uważać. Przejście lasem grozi zapewne podjechaniem na liściach i łatwe pobrudznie się. Wybierajcie!

Po pokonaniu tych trudności do wierzchołka Wielkiej Rycerzowej pozostało nam 10 minut. Do schroniska schodzimy skręcając w lewo w gęsty las, by po kilku minutach wyjść na dużą polanę, w dole której znajduje się schronisko.

« powrót
www.przegibek.pttk.pl
Copyright (c) by Przegibek